15.08.2020 - Bir İdik, Birlik Olduk, Üreticilerin Gücü Olduk....

GURUR VE ONUR DUYDUK

Ali İhsan GEZGİN

Yazarın şu ana kadar yazılmış 1 makalesi bulunuyor.

Ali İhsan Gezgin – Milas Süt Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

24 Eylül 2008 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın oluru ile Milas sınırları dahilinde hizmet etmesi amacıyla kurulan Milas Süt Birliği’nin 2017 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı, değerli üyelerimiz, iş ortaklarımız ve misafirlerimizin katılımlarıyla adeta bir şenlik, bir bayram havasında gerçekleştirdik.
Salondaki ortam ve görüntü Birlik yöneticileri olarak bizleri ve üyelerimizi gerçekten gururlandırdı ve onurlandırdı.
Ne mutlu ki bize üreticiler olarak Birlik olmanın yanı sıra büyük bir aile de olmuşuz. Bunu da Genel Kurulumuzda gösterme şansımız oldu. İnşallah kısa süre içerisinde çalışmalarımız, yatırımlarımız ve üyelerimizle daha da büyüyeceğiz.
Genel kurula katılan üyelerimiz, iş ortaklarımız ve misafirlerimizden çok olumlu tepkiler aldık. Bu bizleri gelecek ile ilgili olan düşüncelerimiz, plan – projelerimiz ve fikirlerimiz açısından daha da umutlandırdı.
Üyelerimizin güvenoylarını aldığımız Genel Kurulumuzun ardından çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik.
Milas başta olmak üzere Ege Bölgesi’nin de bir değeri haline gelen ve bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen Milas Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda yine yerimizi aldık. Gerek stantlarımızla gerekse fuar alanında düzenlediğimiz Dişi Buzağı Güzellik Yarışmasıyla fuara renk kattığımızı düşünüyorum.
Fuarda her yıl olduğu gibi yine üyelerimiz ve sektör temsilcileriyle bir araya geldik. Fakat bu yıl fuarımızın ayrı bir özelliği vardı. Açılışa ilk kez bir Bakan katıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba ve Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Sayın Şemsi Bayraktar’ın katılımıyla fuarın açılışı yapıldı.
Açılış münasebetiyle Sayın Bakanımız Fakıbaba ve TZOB Genel Başkanı Sayın Bayraktar ile kısa süreli görüşmemiz oldu. Üreticilerimizin bazı sorunlarını sözlü olarak ifade etme fırsatını elde ettik.
Sayın Bakanımızın açılış programı sırasında ilçemize bir de müjdesi oldu. Milaslı üreticileri ve fuarda yer alan firmaları yakından ilgilendiren yeni bir fuar alanı için söz vererek ilçemizden ayrıldı.
Uzun zamandan beri Milaslıların hizmetine sunmayı arzuladığımız bir çalışma olan Birliğim Gıda, Kasap ve Şarküteri’nin açılışını geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdik. Üyelerinin ürettiği sütü piyasa değerleri üzerinden pazarlamasını sağlayan Birliğimiz, yine üyeleri tarafından üretilen danaları, hem üretici hem de tüketicinin kazançlı olabileceği bir fiyat politikasıyla Milaslılarla buluşturmak istiyordu. Çok şükür bunu da gerçekleştirdik. Şu anda yeni hizmet alanımızla hem üretici danasından daha fazla kazanmaya başladı hem de Milaslılar % 100 yerli, kaliteli eti uygun fiyatlarla tüketmeye başladı.
Ayrıca; Milas Süt Birliği üyesi olan, yasal prosedürleri ve koşulları yerine getirerek Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetiminde “Hastalıktan Ari İşletmeler ve Onaylı Çiftlik” belgesi alan işletmelerdeki ineklerden elde edilen çiğ sütler de soğuk zinciri muhafaza edilerek Birliğim Gıda, Kasap ve Şarküteri’de satışa sunuldu.
Bizim her zamanki gibi önceliğimiz süt. El değmeden, hava ile teması olmadan sağımı yapılan, hiçbir işleme tabi tutulmadan ve içerisindeki önemli değerler muhafaza edilerek, gelişmiş ülkelerin standartları üzerinde üretilen, % 100 doğal çiğ sütleri, Birliğim Gıda, Kasap ve Şarküteri’de yer alan Süt Matik ile hijyen koşullarında tüketiciyle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Birliğim Gıda, Kasap ve Şarküteri’nde, Milas Süt Birliği üyelerinden temin edilen süt ve etin yanı sıra, Milas’ın önemli tarımsal ve ekonomik değerleri olan, çeşitli kurumlarca kaliteleri belgelenmiş, ihtisaslaşmış üretici kooperatifleri ve firmalarca üretilen zeytin, zeytinyağı, bal, reçel, yumurta gibi ürünler de temin edilebilecek. Marketimizde Milas’ın tüm tatlarına ulaşmak mümkün olacak. Onun için yeni hizmet alanımızı da ‘Milas’ın Tadını Çıkarın’ sloganı ile hizmete sunmanın gururunu yaşıyoruz. Birliğim Gıda, Kasap ve Şarküteri’nin üreticilerimize ve tüm Milaslılara hayırlı olmasını diliyorum.
Yaşanan bu gelişmelerin ardından Milas’ın tarımının gelecek yıllarda daha da iyi noktalara taşınacağına inancımız artmıştır.
Sözlerimi, artık sloganımız haline gelen “BİR arada, BİR’likte, MİLAS SÜT BİRLİĞİ ailesi içerisinde daha güzel, daha mutlu ve daha başarılı günlere” diyerek sonlandırıyorum…
Milas Süt Dergimizin bir sonraki sayısında yeniden buluşmak dileğiyle…
Sağlık ve esenlikle kalın…

YAZARIN SON YAZILARI
GURUR VE ONUR DUYDUK - 10 Ağustos 2017
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ