- Hoşgeldiniz - Sitemizde 7 Kategoride 118 İçerik Bulunuyor.

Birliğimizden Haberler

ULUSAL SÜT KAYIT SİSTEMİ

09 Temmuz 2014 - 5.652 kez okunmuş
Ana Sayfa » Birliğimizden Haberler » ULUSAL SÜT KAYIT SİSTEMİ
ULUSAL SÜT KAYIT SİSTEMİ

Birliğimiz Milas genelindeki tüm süt üreticileri adına düzenlenmiş müstahsil makbuzlarını  Ulusal Süt Kayıt sistemine girişlerini yaparak,  Çiğ Süt Destekleme-lerinin üreticiye aktarılmasını sağlamıştır. 

Milas İlçesi Süt Üreticileri Birliği olarak; en küçüğünden en büyüğüne kadar her yaşta insanın mutlaka tüketmesi gereken ve bir alternatifi daha olmayan önemli bir gıda maddesi olan sütün kaliteli üretimini sağlamak ve sütün üreticilerini tek merkezde toplamak ve üretilen sütün kaliteli, hijyenik ve standartlara uygun üretiminin kontrol edilmesi ve üretici haklarının korunmasını vizyon edinen Merkez Birliğimizin 2006 yılında ulusal süt kayıt sistemini kurmasıyla ve 2009/44 bakanlar kurulundan çıkan tebliğ ile Türkiye genelinde üretilen sütü kayıt altına alınmaya başlanmıştır. Birliğimiz; Bakanlık, İl Müdürlükleri, İlçe Müdürlükleri ve ülke genelindeki diğer süt üretici birlikleri ile beraber yaklaşık 1500 kullanıcılı dev bir sistemin bir parçası olarak, günümüze kadar geçen sürede etkin şekilde entegre olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
Üreticilerimiz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından sisteme tanıtımları yapılan Milas genelindeki bütün süt soğutma tankları üzerinden 2013 yılı genelinde birliğimiz ve diğer kooperatiflere süt teslim eden üreticiler adına yaklaşık 14.000 Ad. Müstahsil makbuzu veya faturada yaklaşık 64.352.169 litre süt teslim etmişler. Buna karşılık 2013 yılı itibari ile ülke genelinde soğuk süt zincirine dahil edilen, ilçemizin de yaklaşık %95 gibi bir oranda soğutulmuş çiğ inek sütü olarak destekleme oranlarındaki artı katkıdan faydalanmaları sağlanmıştır. 2013 yılı çiğ süt desteklemeleri bakanlık tarafından açıklanan rakamlara göre yıllık 4.585.164 TL ortalama hak ediş Birliğimiz üzerinden sağlanmıştır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :