- Hoşgeldiniz - Sitemizde 7 Kategoride 115 İçerik Bulunuyor.

Birliğimizden Haberler

Kaymakam Arslan: “Sizleri tebrik ediyorum”

05 Eylül 2017 - 1.410 kez okunmuş
Ana Sayfa » Birliğimizden Haberler » Kaymakam Arslan: “Sizleri tebrik ediyorum”
Kaymakam Arslan: “Sizleri tebrik ediyorum”

Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı makamında ziyaret etti… Birlik çalışmaları hakkında Kaymakam Arslan’a bilgi aktaran Başkan Gezgin, yakın bir süre içerisinde Milas’ta, Birlik üyelerinin hayvanlarından elde edilmiş etlerin satışının yapılabileceği et marketi oluşturacaklarını söyledi…

 

Sizler bu görevinizi layıkıyla yerine getiriyorsunuz

Gerçekleşen ziyaret sırasında Birlik tarafından ilçemizde yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Milas Kaymakamı Eren Arslan, birliğin her geçen gün büyüdüğünü belirterek, “Önemli olan kaliteyi bozmadan büyümek. Birliklerin amacı küçük üreticileri büyük firmalar karşısında güçlü hale getirmektir. Sizler bu görevinizi layıkıyla yerine getiriyorsunuz. Bu anlamda sizleri tebrik ediyorum. Fakat yine de kırsaldaki kesimin sizlerden talepleri oluyor. Fırsat buldukça kırsal mahallelerimizi ziyaret edip vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bu buluşmalar sırasında vatandaşlar bizlerden, kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinden olan beklentilerini dile getiriyorlar. Hayvancılık ile geçinen, süt üreten vatandaşlarımız da özellikle Milas Süt Birliği’ne üyelik taleplerini iletiyorlar. Üyelik konusunda mutlaka sizlerin izlediği bir yol vardır. Hem birliğiniz hem de üreticiler için doğru kararları vereceğinizden eminim” dedi.

 

Yeni gelişmeler var

Milas Süt Birliği ve süt sektörü ile ilgili Kaymakam Arslan’a bilgi aktaran Milas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, “süt sektöründe yaşanan bazı sorunlar ve birliğimiz ile ilgili yaptığımız çalışmalar nedeniyle üye kayıtlarımızı kısıtlı tutuyorduk. Fakat süt toplayan firmalarla aramızda yeni gelişmeler var. Bu gelişmeler doğrultusunda yeni üye kaydı yapmaya başlayacağız. Ama üye kayıtları öncesinde yine de üreticilerimizle bir araya gelerek süt piyasasındaki gelişmeler hakkında bilgi aktarmamız gerekiyor” dedi.

 

Et marketi açmayı amaçlıyoruz

Milas Süt Birliği’nin yatırımları hakkında da bilgi veren Başkan Gezgin, “OSB’de yer satın aldık. Alandaki çalışmaların tamamlanarak yerimizin teslim edilmesini bekliyoruz. Ayrıca Selimiye’de bir yatırımımız yakın süre içerisinde hayata geçecek. Milas içerisinde de üreticilerimize yönelik makine ekipman marketi açmıştık. Şimdi ise et marketi açmayı planlıyoruz. Markette üreticilerimize ait büyükbaş hayvanların etleri satılacak. Etin yanı sıra süt ürünleri de marketimizde yer alacak. Bu yatırım için de yer araştırmalarımız devam ediyor” dedi.

 

Milas ve üreticileriniz için çok önemli

Kaymakam Arslan, et ve süt ürünleri marketinin çevre yolu üzerinde daha uygun olabileceği görüşünü paylaşarak, “çalışmalarımız ve yatırımlarınız Milas ve üreticileriniz için çok önemli. İnşallah fiziki yapısıyla da Milas’a uygun yerler oluşturursunuz” dedi.

Milas Süt Birliği Genel Müdürü Soner Güney’in de eşlik ettiği ziyaret sırasında Kaymakam Arslan’a Milas Süt Dergisi’nin son sayısı hediye edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :