26.09.2020 - Bir İdik, Birlik Olduk, Üreticilerin Gücü Olduk....

Bakan Pakdemirli: “Birliğim Gıda Örnek Bir Proje ve Çalışmayı Hayata Geçirmiş”

FACEBOOK'ta haberi paylas

Bakan Pakdemirli: “Birliğim Gıda Örnek Bir Proje ve Çalışmayı Hayata Geçirmiş”

Milas Süt Birliği tarafından “üreticiden – tüketiciye” çalışma ilkesi ile hizmete sunulan, yerel ürünleri, kalite ve fiyat politikasıyla ulusal basının gündeminde yer alan Birliğim Gıda, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de dikkatini çekti… Milas’a gelerek Birliğim Gıda’yı ziyaret eden Bakan Pakdemirli, Birliğim Gıda’nın örnek bir proje ve çalışma olduğunu söyledi…

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Muğla Valisi Esengül Civelek, AK Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir ile birlikte, yaklaşık 10 ay önce Milas Süt Birliği tarafından hizmete sunulan, çalışmalarıyla ulusal basında yer alan Birliğim Gıda Kasap ve Şarküteri’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Beraberindeki heyetle birlikte Birliğim Gıda’ya gelen Bakan Pakdemirli, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, Merkez Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile Milas Süt Birliği üyesi üreticiler tarafından karşılandı.

Bakan Pakdemirli’ye Birliğim Gıda hakkında bilgi aktaran Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, “Birliğimizin üyesi olan süt üreticileri aynı zamanda et ve diğer tarımsal ürünlerin de üreticisi konumunda. Biz Birlik olarak üyelerimizin daha iyi şartlarda üretim yapmalarını ve ürettikleri sütleri de piyasaya daha iyi şartlarda sunarak gelir elde etmelerini sağlıyoruz. Bu görevimizin yanı sıra üyelerimize daha fazla faydalı olabilmek adına farklı projeler ve çalışmalar yapıyoruz. Projelerimizden biri de Birliğim Gıda. Başta çiğ süt ve et olmak üzere üreticilerimizin ürettiği zeytin, zeytinyağı, yumurta, bal, reçel, peynir, bakliyat çeşitleri ve balık gibi yöresel ürünlerimizi tüketicilerimize uygun fiyatlarla buluşturmak için Birliğim Gıda Kasap ve Şarküteri’yi hizmete sunduk. Ürünler arada başka hiçbir firma olmadan üreticiden direk tüketiciye ulaştırılıyor. Böylelikle üreticimiz ürettiği ürünü değerinde piyasaya sunarken, tüketici de kaliteli gıda ürünlerini uygun fiyatlarla temin edebiliyor. Çalışmamızdan hem üretici hem de tüketici memnun. Milas’ın ve Muğla’nın farklı bölgelerine yeni satış noktaları açmak için başlatmış olduğumuz çalışmalar devam ediyor” dedi.

Karkas et kesim fiyatlarının piyasada 25 – 26 lira civarında olduğuna dikkat çeken Başkan Gezgin, Milas Süt Birliği üyelerinden alınan danaların kesiminin 29 liraya yapıldığını belirterek, “alım fiyatlarımızı yüksek tutarak üyelerimizi desteklemeye çalışırken, kesimlerden elde edilen et çeşitlerini de piyasanın 10 lira altında fiyatlandırarak tüketiciye önemli bir hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Süt konusunda da hem fiyat hem kalite unsuruna dikkat ediyoruz. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetiminde ‘Hastalıktan Ari İşletmeler ve Onaylı Çiftlik’ belgesi alan işletmelerdeki büyükbaş hayvanlardan el değmeden, hava ile teması olmadan sağımı yapılan, hiçbir işleme tabi tutulmadan ve içerisindeki önemli değerler muhafaza edilerek, gelişmiş ülkelerin standartları üzerinde üretilen, % 100 doğal çiğ sütler, Birliğim Gıda, Kasap ve Şarküteri’de yer alan Süt Matik ile hijyen koşullarında litresi 2 lira 15 kuruşa tüketiciyle buluşuyor. Şuanda Muğla bölgesinde süt matik ile çiğ süt satışı yapılan tek nokta burası. İnşallah Süt Matik satış alanlarını da genişletip, halkımıza hem kaliteli hem de ucuza çiğ süt temin edeceğiz” dedi. Başkan Gezgin, Bakan Pakdemirli’ye şarküterinin kuruluş amacı, satılan ürünler ve bundan sonraki hedeflerinin yanı sıra, bölgedeki hayvancılık ve süt üreticilerinin sorunları hakkında da bilgiler aktardı.

Başkan Gezgin’den bilgi alan Bakan Pakdemirli, Milas Süt Birliği’nin çalışmalarını ulusal basın ekranlarında gördükten sonra takdirle karşıladığını, Birliğim Gıda Kasap ve Şarküteri’nin örnek bir proje ve çalışma olduğunu ifade ederek, Milas Süt Birliği yönetimini ve personelini tebrik etti. Birliğim Gıda gibi hizmet alanlarının ülke genelinde yaygınlaşması için hükümetin önümüzdeki dönemlerde mevcut üretici örgütlerine destek verip, birlik sayılarının artırılacağını ifade ederek, “Vatandaşımızın lehine olacak her konuda devlet olarak gerekeni yapacağız” dedi.

‘Birliğim Gıda Kasap ve Şarküteri’ ziyareti sonunda, TSÜMB Başkanı Tevfik Keskin ve TSÜMB Başkan Yardımcısı – Milas Süt Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Gezgin tarafından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, orijinal motiflerde el dokuması olan bir Milas halısı hediye edildi. Başkan Gezgin, Bakan Pakdemirli’yi Milas’ta ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile beraberinde bulunan heyet Birliğim Gıda ziyaretinin ardından Milas’tan ayrılarak, Muğla’da düzenlenen sektör toplantısına katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ