28.02.2020 - Bir İdik, Birlik Olduk, Üreticilerin Gücü Olduk....

ÜRETİCİ TARSİM HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ

FACEBOOK'ta haberi paylas

ÜRETİCİ TARSİM HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Milas İlçe Müdürlüğü’nce Milas’ta, Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi…

Milas Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, Milas Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda, Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Antalya Bölge Müdürü Mustafa Değer’in katılımıyla devlet destekli tarım sigortaları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkan Yardımcısı – Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Milas İlçe Müdürü Eşref Arslan, S. S. 153 Nolu Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Kamil Gül, S.S. Milas 152 Nolu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Halit Şenli, Milas Süt Birliği Başkan Yardımcısı Nurettin Pinar, Milas Süt Birliği Genel Müdürü Soner Güney, muhtarlar ile büyük bir çoğunluğunu Milas Süt Birliği üyelerinden oluşan çiftçiler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan, ilçedeki tarımsal faaliyetler ve üretim potansiyelleri hakkında bilgi verdikten sonra devlet destekli sigortaların önemine dikkat çekerek sözü Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Antalya Bölge Müdürü Mustafa Değer’e bıraktı.

Tarımsal faaliyetlerde ve üretimde istikrarı sağlamak ve çiftçinin olası risk koşullarından en az etkilenmesini sağlamak amacıyla oluşturulan devlet destekli tarım sigortalarıyla ilgili bilgi veren TARSİM Antalya Bölge Müdürü Değer; kuraklık, dolu, don, sel, taban suyu baskını, fırtına, hortum, deprem, heyelan, yangın gibi doğal afetler, kaza ve zararlılar ile hayvan hastalıklarının neden olacağı zararlardan korunabilmek için çiftçilerin devlet destekli sigortalarından yararlanmalarını tavsiye etti.

Sunumun ardından toplantı, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ