16.02.2019 - Bir İdik, Birlik Olduk, Üreticilerin Gücü Olduk....

Birlik Yatırımlarımız

Araç Filomuz

3 Kamyonet, 2 adet binek, 2 adet ticari araçtan oluşan filomuz.

Laboratuvarımız

Kaliteli süt üretimini sağlamak ve ürünümüzü daha iyi değerlendirmek için birliğimiz bünyesinde çiğ süt laboratuarı oluşturduk. Birliğimiz bünyesinde şu anda antibiyotik testi, süt PH testi, alkol testi, sütte donma noktası testleri yapılarak firmalara kaliteli süt satışı yapılmaktadır. Birliğimiz kaliteli süt üretimi ile firmalar nezdinde tercih edilir hale gelmiştir.

Diğer Yatırımlarımız

31 ADET SÜT SOĞUTMA TANKI • 25 ADET ELEKTRONİK KANTAR VE 21 ADET SÜT KABU•L KAZANI  • 150 KW JENERATÖR

Süt Toplama Merkezlerimiz

AĞAÇLIHÖYÜK, AKYOL, AVŞAR-1,AVŞAR-2, BAHARLI, BAHÇE, BAHÇEBURUN -1, BAHÇEBURUN -2, BEYCİLER, ÇAMLIYURT, ÇAMOVALI-1, ÇAMOVALI-2, ÇINARLI, ÇOMAKDAĞ-KIZILAĞAÇ, DAMLIBOĞAZ, DANİŞMENT, DİBEKDERE, DÖRTTEPE KÖYÜ-HASANBAĞ MAH, DÖRTTEPE KÖYÜ, DÖRTTEPE KÖYÜ-SIĞIRTMAÇ MAH., EKİNANBARI, EKİNDERE, EPÇE, KÜÇÜK DİBEKDERE, GÖKÇELER, İÇME, KAFACA, KARAKUYU, KIRCAĞIZ, KISIRLAR, KIZILCAKUYU, KIZILCAYIKIK, KORU, KORU KÖYÜ –HACIAHMETLER MAH., KUZYAKA, MEŞELİK, SÖĞÜTÇÜK KÖYÜ, YAKA, KEMİKLER KÖYÜ-YARIKKUYU MAH., YAŞYER-1, YAŞYER-2 KÖYLERİMİZDE SÜT TOPLAMA MERKEZLERİMİZ BULUNMAKTADIR.

BU KÖYLERİN DIŞINDA KALAN; BOĞAZİÇİ, GÜLLÜK, KEMİKLER, MENTEŞ, MİLAS MERKEZ, KÖŞK, KARAKUYU-AHMETLİ MAH., OVAKIŞLACIK, SELİMİYE, ÇANDIR, İKİZKÖY, ÇAMKÖY, KARACAHİSAR, HASANLAR, BALCILAR, ALAÇAM, DEMİRCİLER, ÇALLI, ORTAKÖY, OLUKBAŞI VE AKKOVANLIK KÖYLERİMİZDEN DE SÜT TOPLAMA ARAÇLARIMIZLA SÜTLER TOPLANARAK EN YAKIN SÜT TOPLAMA MERKEZLERİMİZE NAKLEDİLMEKTEDİR.