- Hoşgeldiniz - Sitemizde 7 Kategoride 115 İçerik Bulunuyor.

Birliğimizden Haberler

SÜT SAĞAN ELLERDEN ÇANAKKALE’YE ANLAMLI ZİYARET

10 Ağustos 2017 - 656 kez okunmuş
Ana Sayfa » Birliğimizden Haberler » SÜT SAĞAN ELLERDEN ÇANAKKALE’YE ANLAMLI ZİYARET
SÜT SAĞAN ELLERDEN ÇANAKKALE’YE ANLAMLI ZİYARET

Milas Süt Birliği tarafından gerçekleştirilen organizasyon ile birlik üyeleri büyük kahramanlıkların yaşandığı Çanakkale’yi gezme fırsatı buldular…
Milas Süt Birliği yönetimi tarafından üyelerine yönelik geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen Çanakkale Gezisi bu yıl da düzenlendi.
Birlik Başkanı Ali İhsan Gezgin, Birlik Başkan Yardımcısı Nurettin Pinar, Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Ferdun Yılmaz, Ahmet Avcı, İdari Mali İşler Müdürü Ali Akdeniz, bazı birlik personelleri ve yaklaşık 50 birlik üyesinin katılımıyla gerçekleşen gezi kapsamında önce Ayvalık Şeytan Sofrası, Cunda Adası’na gidildi.
Ecebat’ta; Kilitbahir Kalesi, Seyid Onbaşı, Mehmetçik Abidesi, Seddülhabir ve Yahya Çavuş Anıtı, Arıburnu ve Anzak Koyu, Kanlı Sırt ve 57. Alay Şehitliği, Kabatepe Savaş Müzesi’ni Çanakkale’de ise Deniz Müzesi, Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi, Çanakkale Kordon, Aynalı Çarşı’yı gezdikten sonra dönüş yoluna geçen grup Ömer Matlı Çiftliği ve Proyem Fabrikası’nı da gezme imkanı buldular.
Ülkemiz ve dünya tarihi açısından çok önemli bir yere sahip olan Çanakkale’ye imkanları doğrultusunda üyeleriyle geziler düzenlediklerini belirten Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, “Çanakkale, bir ulusun küllerinden yeniden dirilerek var oluş mücadelesi verilen, yenilgiler ve toprak kayıpları ile uzun yıllar süren umutsuzluğa ve kötü gidişe son verilerek yeniden itibar kazanılan, harp tarihine altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanı olan savaşın yerdir. Mehmetçik, Çanakkale’de vatanı uğruna ortaya koyduğu eşsiz kahramanlık ve fedakârlıkla ‘Çanakkale Geçilmez!’i tüm dünyaya haykırmıştır. Gülle ve mermilerin havada çarpıştığı bir harp meydanında, farklı milletlere mensup insanların koyun koyuna yattığı Çanakkale, aynı zamanda barışın anlam ve değerinin tüm insanlığa anlatıldığı bir ibret abidesidir. Böyle bir yerin ziyaret edilmesi her birey ve maneviyat açısından çok önemli. Milas Süt Birliği olarak biz de birlik üyelerimize öncülük ederek onların Çanakkale’yi görmelerini ve tarihimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmelerini sağlıyoruz. Ben etkinliğe katılanlara ve etkinliğin gerçekleşmesinde emeği olan tüm personellerimize teşekkür ediyorum. Düzenlemiş olduğumuz gezilerimize katılmayan üyelerimiz için de önümüzdeki yıllarda yine benzer organizasyonlar gerçekleştirmeye çalışacağız” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :