- Hoşgeldiniz - Sitemizde 7 Kategoride 115 İçerik Bulunuyor.

Birliğimizden Haberler

SÜT HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

10 Ağustos 2017 - 869 kez okunmuş
Ana Sayfa » Birliğimizden Haberler » SÜT HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ
SÜT HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

10. Kalkınma Planı kapsamında “Sağlıklı Yaşam ve Hareketlilik Programı Eylem Planı” içerisinde “Gıda Güvenilirliğinin Artırılması” bileşeni altında birincil üretim dahil, gıda arz zincirinde yer alan ilgili personellere yönelik “Süt Hijyeni” eğitimi verildi…
Gıda Tarım ve Hayvancılık Milas İlçe Müdürlüğü tarafından, Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime Milas Süt Birliği süt toplama merkezi sorumlu personelleri katıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Milas İlçe Müdürlüğü’nde Gıda Mühendisi olarak görev yapan Ebru Konuk ve Veteriner Hekim olarak görev yapan Melih Doyuk tarafından yapılan sunumlarda sütün içeriği, hijyenik şekilde toplanılması ile yönetmelikler hakkında bilgi aktarıldı. Eğitim çalışması 3 gün sürdü.
Başta ilçemiz olmak üzere bölgemizin, süt sektörünün örnek ve referans kuruluşu olma özelliklerini her gün daha da yukarılara taşıdıklarını, Milas Süt Birliği olarak belirli dönem ve aralıklarla hem çalışanlarına hem de üyelerine yönelik eğitim çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirten Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, “Süt insanlar için çok önemli bir gıda. Üretimden sonraki her aşamasında sağlık açısından çok dikkat edilmesi gerekiyor. Bu durumun bilinci ile de birlik olarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Kendi imkanlarımız ve iş ortaklarımız ile birlikte belirli dönemlerde eğitim seminerlerimiz oluyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı veya Bakanlığa bağlı kurumlar tarafından düzenlenen etkinlik ve seminerlere de katılım sağlayarak sektörle ilgili bilgilerimizi artırıyoruz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :