- Hoşgeldiniz - Sitemizde 7 Kategoride 115 İçerik Bulunuyor.

Birliğimizden Haberler

Süt Birliği Personeline Yangın Söndürme Eğitimi Verildi

10 Ağustos 2017 - 883 kez okunmuş
Ana Sayfa » Birliğimizden Haberler » Süt Birliği Personeline Yangın Söndürme Eğitimi Verildi
Süt Birliği Personeline Yangın Söndürme Eğitimi Verildi

Milas Süt Üreticileri Birliği personeline yönelik her yıl olduğu gibi bu yılda yangın söndürme eğitimi verildi… Eğitimin sonunda uygulamalı yangın söndürme tatbikatı yapıldı…
Milas Süt Üreticileri Birliği Hizmet Binalarında ve Süt Toplama Merkezlerinde görev yapan personele yönelik 6331sayılı İş Güvenliği Kanunu gereğince yapılması zorunlu olan Yangın Eğitim ve Tatbikatı, Birliğin Koru Mahallesi’nde gerçekleştirildi.
Muğla Genç Hekim Ortak Sağlık Güvenlik Birimi tarafından, İş Güvenliği Uzmanı Gamze Özçetin’in sunumuyla 61 kişiye yangının genel tanımı yapılarak, yanma şekilleri, müdahale ve söndürme teknikleri, yangın alanındaki tehlikeler hakkında bilgi aktarıldıktan sonra gerekli izinlerin ve güvenlik önlemlerinin alındığı alanda kontrollü olarak uygulamalı yangın söndürme çalışması yapıldı.

Önce güvenlik
Gerçekleşen çalışma hakkında bilgi aktaran Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, “Her türlü çalışma ortamında güvenlik çok önemli. Meydana gelebilecek iş kazası, yangın, deprem gibi afetler sırasında yapılan müdahale yöntemi ve davranış biçimi maddi zararın büyümesine engel olduğu gibi en önemlisi de can kurtara biliyor. Yaptığımız her iş önemli. Fakat hiçbir şey insan canından daha kıymetli değil. Onun için her zaman önce çalışanlarımızın can güvenliğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda Birliğimiz personellerine yönelik eğitim ve uygulama çalışması yapıldı” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :