- Hoşgeldiniz - Sitemizde 7 Kategoride 115 İçerik Bulunuyor.

Birliğimizden Haberler

“Milas Süt Birliği, birlik olmanın, birlikte hareket etmenin en güzel örneklerindendir”

17 Ağustos 2017 - 2.506 kez okunmuş
Ana Sayfa » Birliğimizden Haberler » “Milas Süt Birliği, birlik olmanın, birlikte hareket etmenin en güzel örneklerindendir”
“Milas Süt Birliği, birlik olmanın, birlikte hareket etmenin en güzel örneklerindendir”

Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban ile Milas Çiftçi Malları Koruma Başkanı Ayhan Demirçivi, Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin’i makamında ziyaret etti…

Ziyaret sırasında Milas Süt Birliği’ne ait Milas Süt Dergisi’nin son sayısını incelediğini ve çok beğendiğini ifade eden Milas Çiftçi Malları Koruma Başkanı Ayhan Demirçivi, “Sizin gibi üye sayısı çok olan, her geçen gün büyüyen ve hedeflerine emin adımlarla ilerleyen sivil toplum örgütleri çalışmalarını belirli aralıklarda çıkardıkları yayınlarla paylaşıyor. Birliğinizin son dergisini inceleme fırsatım oldu. Görsel ve içerik olarak çok güzel olmuş. Dergilerinizde özellikle çocuklara yer vermeniz beni daha da mutlu ediyor. Bende bir dönem hayvancılık yapıp, süt üretmiştim. O zamanlarda gerçekten de üreticiler çok zor günler yaşıyordu. Sütümüzü çok ucuza satıyor, sattığımızın parasını alamıyorduk. Şuanda görüyoruz ki sizlerin sayesinde üreticiler düzenli olarak paralarını hak ettikleri seviyelerde alabiliyor. İnsanlar ürettiklerinin karşılığını alınca mutlu oluyorlar. Misyon ve vizyonu olan bir kurum oldunuz. Sizleri, yönetim kurulu üyelerinizi ve çalışanlarınızı tebrik ediyoruz” dedi.

 

STK’lar olarak eksiğimiz çok fazla

Demirçivi’nin konuşması sırasında sivil toplum örgütlerinin Milas için her zaman ellerinden geleni yapmaları gerektiğine dikkat çekmesinin ardından söz alan Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban ise, “Milas’taki sivil toplum kuruluşlarının birlik ve beraberlik içerisinde yapacağı her çalışma, atacağı her adım Milas’ın faydasına olacaktır. STK’lar olarak eksiğimiz çok fazla” dedi.

 

Milas Süt, birliğin önemli bir değeri

Milas Süt Dergisi”nin Birliğin önemli değerlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Gezgin, “Birliğimizin tanıtımın yapmak, birliğin çalışmaları hakkında üyelerimiz başta olmak üzere kamuoyunu da bilgilendirmek, sektörde yaşanan son gelişmeler ve değişimler hakkında bilgiler paylaşmak amacıyla hazırladığımız dergimizin her sayısında olduğu gibi bu sayısında da çocuklarımız yer aldı. Son çıkan dergimizin kapak sayfasını da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Muğla İl Müdürlüğü tarafından 21 Mayıs Dünya Süt Günü dolayısıyla il genelindeki ilkokul öğrencileri arasında gerçekleştirdiği resim yarışmasında birinci olan çalışmadan oluşturduk. Çocuklarımız bir çok etkinliklerimiz de yer alıyor. Özellikle Dünya Süt Günü etkinliklerimiz ağırlıklı olarak çocuklara yönelik oluyor” dedi.

 

Birlikte hareket etmeleri, tek ses, tek yürek olmaları gerekiyor

Birlik olarak, birlik ve beraberliği önem verdiklerini ifade ederek konuşmasını sürdüren Başkan Gezgin, “birlik olmanın, birlikte hareket etmenin en güzel örneklerindendir Milas Süt Birliği. Bizler de bu bilinçle ilçemizdeki STK’ların her zaman bir arada olmaları gerektiği düşüncesini savunuyoruz. İlçemizin hangi sorunu olursa olsun, bu sorun etrafında tüm kurum ve kuruluşlar toplanıp, çözüm için birlikte hareket etmeleri, tek ses, tek yürek olmaları gerekiyor. Bu birlik ve beraberlik sorunlarımızın kısa sürede çözüme kavuşmasını sağlayacaktır” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :