01.06.2020 - Bir İdik, Birlik Olduk, Üreticilerin Gücü Olduk....

BAŞKAN GEZGİN: “BİZİM MİSYONUMUZ KAR YAPMAK DEĞİL, HEM ÜRETİCİ HEM DE TÜKETİCİYİ KORUMAK…”

FACEBOOK'ta haberi paylas

BAŞKAN GEZGİN: “BİZİM MİSYONUMUZ KAR YAPMAK DEĞİL, HEM ÜRETİCİ HEM DE TÜKETİCİYİ KORUMAK…”

Milaslı süt üreticilerinin ortak değeri ve gücü olan Milas Süt Birliği tarafından Hacıilyas Mahallesi Gümüşkesen Caddesi’nde geçtiğimiz aylarda hizmete sunulan Birliğim Gıda, Kasap ve Şarküteri için açılış töreni düzenlendi…

Milas’ta, Tarım ve Orman Bakanlığınca verilmiş belirli belgelere sahip, belirli kural ve kriterlere uyularak Birlik üyeleri tarafından üretilen, kaliteli ve hijyenik bir biçimde tüketiciyle buluşturulan %100 doğal çiğ süt, et çeşitleri ve yöresel ürünlerin yer aldığı şarküterinin açılış törenine; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Eski CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, çok sayıda Birlik üyesinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluş yöneticileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Katılımcılar eşliğinde kurdele kesiminin ardından kısa bir konuşma yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Milas Süt Birliği’nin çalışmalarını ilgiyle takip ediyorum. İnşallah Milas için daha da güzel çalışmalara imza atacaklar. Birliğim Gıda Kasap ve Şarküteri A.Ş.’nin tüm Milas halkına ve birlik üyesi üreticilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

TÜKETİCİMİZ HEM UCUZ HEM DE KALİTELİ ÜRÜNÜ TEMİN EDEMİYORDU

Katılımcılara Birliğim Gıda Kasap ve Şarküteri’yi gezdirerek, çalışmaları hakkında bilgi aktaran Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin ise, Birliğim Gıda Kasap ve Şarküteri A.Ş.’nin, hem üreticinin hem de tüketicinin kazanması misyonuyla hizmete sunulduğunu ifade ederek, “Üreticimize üretim aşamasında hizmetlerimiz devam ediyor. Bizim amacımız burada tüketiciye hizmet etmek. Tüketicimiz hem ucuz hem de kaliteli ürünü temin edemiyordu, sağlıklı çiğ süt temin etme konusunda sıkıntılar yaşıyordu. Bu doğrultuda özellikle et ve süt konusunda adımlar attık. Biz Bakanlıktan onaylı, hastalıklardan ari belgeli, hiçbir işlem görmemiş ve havayla temas etmemiş, memeden tanka aktırılarak 4 dereceye soğutulan sütleri tüketiciye ulaştırıyoruz. Bizim misyonumuz kar yapmak değil, hem üretici hem de tüketiciyi korumak. Burası bizim için bir ilkti. İnşallah çevre yolunda da benzer hizmet alanlarının açılışını yapacağız. Ardından da birçok ilçede yatırımlarımız olacak” dedi.

Başkan Gezgin, Birliğim Gıda Kasap ve Şarküteri de satılan etlerin ve sütlerin hangi üretici ve çiftlikten geldiğini belgelediklerine dikkat çekerek, tüketicinin güvenle tüketmelerini sağladıklarını da söyledi.

YÖRESEL ÜRÜNLER DE YER ALIYOR

Et ve süt ürünlerinin yanı sıra, Milas’ın önemli tarımsal ve ekonomik değerleri olan, çeşitli kurumlarca kaliteleri belgelenmiş, ihtisaslaşmış üretici kooperatiflerince de üretilen zeytin, zeytinyağı, bal, reçel, köy yumurtası gibi ürünlerin de satışının Birliğim Gıda Kasap ve Şarküteri’de gerçekleştiğini belirten Başkan Gezgin, “Marketimiz de Milas’ın tüm tatlarına ulaşmak mümkün. Kooperatifler, birlikler aracılığı ile piyasa ürünlerini sunan üreticilerin yanı sıra aynı zamanda tarımla da ilgilenen Birliğimiz üyesi süt üreticilerinin de ürettiği yerel ürünlere de şarküteride yer veriliyor” dedi.

BU ZAMANDA ÖNEMLİ BİR YATIRIM

Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik durumun ele alındığında hizmet üretip, yatırım yapmanın önemli bir konu olduğuna değinen Başkan Gezgin, “Üretimin ve tüketimin her aşamasında şuanda zor günler yaşanıyor. Birlik olarak biz bu aşamada yatırımımızla ülkemiz ekonomisi için de önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz. Yerel üreticilerimize, yerel üreticilerin oluşumlarına ekonomik açıdan öncülük ettiğimizi düşünüyoruz. İnşallah kısa süre içerisinde ülke olarak daha iyi günler göreceğiz ve biz Süt Birliği olarak daha da büyük yatırımlara imza atacağız” dedi.

KENDİ ÜRÜNLERİMİZİ TATTIRACAĞIZ

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmaların tamamlanıp, arsaların yatırımcılara teslim edilmesinin ardından Milas Süt Birliği’nin kendi ürünlerini üreteceğini de dile getiren Başkan Gezgin, “2019 yılında da OSB bittikten sonra kendi ürünlerimizi Milaslılara ve bölgemize tattıracağız” dedi.

Başkan Gezgin, yaptığı kısa bilgilendirmeden sonra Birliğim Gıda Kasap ve Şarküteri de yer alan ve çiğ süt satışının sağlanmasında kullanılan Süt Matik’in tanıtımını yaptı.

Birliğim Gıda Kasap ve Şarküteri’nin açılış töreni, halk oyunları gösterisi ve ikramlar ile son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ